RSS

Blog Yazıları

Komite Vize Kursları
Komite Vize Kursları
Tıp fakülteleri ve diş hekimliğinde geçerli olan bu sistem entegre tıp eğitiminin olduğu üniversitelerde görülür. Aslında belli dönemleri ifade etmekte olan bu sistem örneğin 1.sınıfın 5 parçaya bölünüp bu parçaların her birinin komite olarak adlandırılmasıdır. Online komite vize eğitimi videolarımız Tıp, Diş hekimliği ve Fizyoterapi öğrencilerinin fakültelerinde gördükleri anatomi derslerine destek olabilmek amacıyla hazırlanmıştır.
TUS Sınavı Ne Zaman Yapılacak Ve Sınavda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
TUS Sınavı Ne Zaman Yapılacak Ve Sınavda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
TUS sınavı ülkemizde en çok girilen sınavlardan bir tanesidir. Özellikle sınav tarihleri ile birlikte bu sınava nasıl hazırlanılması gerektiği sıklıkla araştırılmaktadır. Tıpta Uzmanlık Sınavı olarak bilinen TUS her yıl yapılmaktadır. Sınav öğrenci seçme ve yerleştirme bakanlığı tarafından düzenlenmekte ve tıp fakültesinden mezun olmuş herkes girebilmektedir.
Komite Sınavı Nedir?
Komite Sınavı Nedir?
Tıp öğrencilerinin sıklıkla araştırdığı konular arasında yer alan komite sınavı ne demektir sorguları öğrencilerin merak ettiği başlıklar arasında bulunuyor. Tıp öğrencilerin zorunlu olarak girdiği ve fakültenin en kapsamlı sınavları arasında yer alan komite sınavları ile öğrencilerin bilgi ve birikim düzeyleri düzenli olarak ölçülmektedir. Komite sınavlarının amacı tıp öğrencilerinin bilgi ve donanımlarını ölçmekle birlikte tıp alanındaki bağlantılı dersleri takip etmesine destek vermektir.
TUS Anatomi Kursları
TUS Anatomi Kursları
TUS kazanmanız için titizlikle hazırlanan ve başarı oranları en yüksek olan Online TUS Anatomi Eğitimi programları hizmetinizde. Burada TUS anatomi dersleri konu anlatımları detaylı ve kapsamlı şekilde hazırlanmıştır. Çıkmış ve çıkması muhtemel TUS sorularının çözümleriyle birlikte ele alındığı 124 adet TUS anatomi ders videoları bulunmaktadır.
Komite Sınavı Kemikler Dağılımı Nedir?
Komite Sınavı Kemikler Dağılımı Nedir?
Komite sınavında yer alan ve önemli konulardan olan kemikler, birçok tıp öğrencisi tarafından çalışılmaktadır. Komite sınavı kemikler dağılımı konusunda araştırma yapan öğrenciler kemiklerin dağılımı ve türleriyle ilgili makaleleri inceleyebilmektedir. Genellikle akademik alanda yazılmış olan makaleler sayesinde kemik türleri ve diğer bilgileri incelemek mümkündür.
DUS Anatomi Kursları
DUS Anatomi Kursları
Diş hekimlerinin alanlarında uzmanlık kazanabilmek için girdikleri bu sınava her yıl 5000’den fazla kişi katılmaktadır. Sizler için hazırlanan online DUS anatomi eğitimi videolarımızla hazırlık sürecini başarılı şekilde tamamlayıp ilk seferde yüksek puan elde edebilirsiniz. 
Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Nedir?
Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Nedir?
Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı’na katılmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Sınav hakkında bilgisi bulunmayan kişiler ise Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı nedir gibi konuları araştırmaya koyulmaktadır. Yılda iki kez gerçekleştirilen uzmanlık sınavıyla ilgili belli başlı katılım koşulları bulunmaktadır.
FTR Vize Kursları
FTR Vize Kursları
SMT Anatomi size FTR vize ders videoları ile sorunsuz erişim ve kaliteli içerikle bilgi seviyenizi artırma avantajı sunmakta.
Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Dus)
Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Dus)
Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği gereğince üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültelerinde uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayları seçme ve yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılmaktadır. DUS sonucuna göre uzmanlık eğitimine kabul edilen adaylar, tercihlerine göre açık kontenjanlara yerleştirilmektedir..
Diş Eti İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Diş Eti İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Ağız ve diş bakımına mutlaka yeterli özen gösterilmelidir. Genellikle yetersiz beslenme ile birlikte bazı hastalıklar da diş sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hastalıklar nedeni ile diş etlerinde enfeksiyonlar oluşabilir. Bu enfeksiyonlar ise iltihaplanmaya yol açar.
Zor Soru Zombisi
Zor Soru Zombisi
Böyle atipik bir durumda ne yaparsan yanlış olur? E o zaman ne yapmalısın? Sınav anatomi ile başladı. Bu sınavda, Mart 2022, olduğu gibi atipik anatomi soruları ile karşılaştın. Moralini bozar gardını düşürürsen soru hazırlayanlar emellerinden ilkine kavuşmuştur ve bu duruma düşen adayları elemeyi başarmışlar demektir. Ama anatomiyle değil. Sınavın geri kalanıyla. Zira bu mod düşüklüğü diğer sorulardaki performansını etkileyecek ve yapabileceklerini de yapamayacak, özgüvenini yitirmiş olacaksın.
Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Dus)
Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Dus)
 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği gereğince üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültelerinde uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayları seçme ve yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılmaktadır. DUS sonucuna göre uzmanlık eğitimine kabul edilen adaylar, tercihlerine göre açık kontenjanlara yerleştirilmektedir.. ÖSYM, bu adayların değerlendirmesini sağlamak amacıyla Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavlarını düzenlemektedir