RSS

Blog Yazıları

Kalp Kapağı Neden Değişir?
Kalp Kapağı Neden Değişir?
Kalp kapağına bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklar tedavi edilmediğinde hayati tehlikelerin oluşturmaktadır. Kalp kapak hastalıklarından ötürü kalpteki yük artarak, fonksiyonları bozulmasına sebep olmaktadır. Kalp kapağı operasyonu geçirecek hastaların, yaşam stilinde önemli değişiklikler yapmaları gerekmektedir. Bilhassa kalp damar ve kalbin sağlığını koruyacak biçimde beslenme ve egzersiz planlarına uymaları tavsiye edilmektedir. Kalp kapağı neden değişir? Bu konu hakkında bilgi sunmak okurlara yardımcı olacaktır.
Diş Dolgusu Nedir?
Diş Dolgusu Nedir?
Ağız içindeki dişlerin kaybedilmemesi adına hem estetik anlamda hem de sağlık bakımından yardımcı olan diş dolgusu; çatlak, çürük veya kırık olan dişlere yapılmaktadır. Diş ve ağız sağlığının korunması adına kullanılan en önemli tedavilerin başında bulunmaktadır. Dolgu işlemlerinin sonrasında 12 saate dek uzayan ağrı ve hassasiyet görülmesi mümkün olmaktadır. Peki diş dolgusu nedir? Nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları hakkında bilgi vermek doğru olacaktır.
Anatomi Dersine Çalışma Yöntemleri
Anatomi Dersine Çalışma Yöntemleri
Anatomi dersi, tıp dersleri için çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle de tıp öğrencilerinin bu dersi anlaması, kavraması ve özümsemesi çok önemlidir. Bu durumda da öğrenciler en keyifli ve verimli çalışmanın yollarını arar. Bu nedenle de konu analizi nasıldır? pek çok öğrenci merak eder. Planlı ve düzenli bir şekilde çalışmak, doğru kaynak seçimi yapmak ve kararlılık çok önemlidir. Pek çok tıp öğrencisi, anatomi dersine nasıl çalışılır? sizler için derledik.
TUS Hazırlık Süreci
TUS Hazırlık Süreci
TUS sınavı, tıpta uzmanlık eğitimi giriş sınavı olarak bilinmektedir. En fazla girilen sınavlardan birisi de TUS olarak ifade edilebilir. TUS sınavına girmek isteyen kişilerin TUS konu analizi nasıl yapılmalıdır sorusunu sorduğu söylenebilir. Öncelikli olarak belirli kriterlere sahip olması gerektiğini söylemek de mümkündür. Öğrenci seçme ve yerleştirme bakanlığı tarafından TUS sınavı her yıl düzenlenmektedir. TUS sınavı tıp fakültesinden mezun olmuş kişilerin girmesi gereken sınavlardan birisi olarak ifade edilebilir.
Anatomi Dersine Nasıl Çalışılır?
Anatomi Dersine Nasıl Çalışılır?

Anatomi dersin tıp dersleri içinde çok önemli bir yere sahip ders olarak öne çıkmaktadır. Bundan dolayı tıp öğrencilerinin bu dersi kavraması, anlaması ve özümsemesi oldukça önemlidir.

Bu durumda öğrenciler en verimli ve keyifli çalışmanın yollarını aramaktadır. Planlı çalışmak, doğru kaynak seçmek ve kararlılık çok değerlidir.

Anatomi çalışmak hiç de kolay gözükmemektedir. Özellikle içeriğinin oldukça geniş olduğu bilindiğinden başlamak ve devam ettirmek zahmetli olmaktadır. Ancak her derste olduğu gibi anatomi dersini de öğrenmenin pek çok yolu vardır. Böylece istenen başarı, planlı çalışmak ile gelebilir.

Anatomide Ders Nasıl Çalışılmalıdır?

Anatomi dersinde başarı sağlamanın en temel koşulu merak etmektir. Ayrıca kavramların içinde sıkışıp kalmamak ve kararlılık gerekiyor. Böyle olunca bir süre sonra boğulma ve sıkılma hissi oluşmaktadır. Öğrenci derse başlarken kararlı bir duruş sergilemelidir. Bu kararlılık engellere rağmen devam ettiğinde başarı kaçınılmaz bir şekilde gelecektir. Kişi, kendine bir hedef koymalıdır. Hangi ders olursa olsun hedef, başarı için anahtar kelimelerden biridir. Planlı çalışmak ve doğru kaynak seçmek de yine önemli bir faktördür.

 Anatomide ve Diğer Derslerde Kaynak Seçimi

 Doğru kaynak seçmek kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Kişi anatomi ve diğer dersler için doğru kaynak seçmek zorundadır. Aksi durumda kararlılık, başarı gibi etkenler zarar görecektir. Öğrenciler, sistematik ve planlı çalışmak ile ne yaptıklarını adım adım görme fırsatı bulurlar.

 Böylece motivasyon olumlu yönde etkilenir. Bu şekilde öğrenciler sadece ders çalışmış olmazlar aynı zamanda keyif de alırlar.

Dus Alnında Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir?
Dus Alnında Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir?
DUS, Alanında başarılı olmanın yolları çok kararlılık olduğu kadar, doğru metotlarla kalıcı öğrenim alabilmektir.
DUS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
DUS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı, kısa adıyla DUS, diş hekimlerine yönelik bir sınav olmaktadır. Birtakım uzmanlık alanı elde etmek isteyen diş hekimlerinin girdiği bir sınavdır.
TUS İle Kariyer Yapma
TUS İle Kariyer Yapma
Tıp eğitimi oldukça zorlu bir eğitim sürecini kapsamaktadır. Tıp eğitimi sonunda doktor diploması ile öğrenciler mezun olmaktadır. Ancak tıp alanında istenilen alanda uzmanlaşma hedefi olan öğrencilerin TUS na girmesi gerekmektedir.
TUS da Başarı
TUS da Başarı
Öğrenim hayatının en zor bölümü olan tıp fakültesini bitirdiniz ve şimdiki hedefininiz (TUS) Uzmanlık sınavında güzel ve istenilen başarıya sahip olmak. İşte bu noktada doğru tercih olarak smtanatomi.com web sitemizi tercih etmelisiniz.
TUS da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
TUS da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Hayatımızın ilk dönemlerinde bizi zorlayan olaylardan biri de sınavdır. Bu sınav her okul dönemimizde ortaya çıkar ve olduğumuz okul seviyesine göre de değişir. Örneğin liseye geçerken liseye giriş sınavına gireriz.
Tıp Uzmanlık Sınavında  Başarının Anahtarı Kimde?
Tıp Uzmanlık Sınavında Başarının Anahtarı Kimde?
Tus, Tıp fakültesi mezunu olanların uzmanlık eğitimi alabilmeleri için gereken branş seçme sınavıdır. Türkiye’de bulunan tıp fakültelerinde uzmanlık alabilmek için tus da başarılı olmaları gerekmektedir.
Tus Sınavı
Tus Sınavı
Tıp Fakültesi öğrencileri mezun olana kadar kendi alanlarında uzmanlaşmamışlardır. Tıp Fakültesinden mezun olan öğrenciler ilk olarak atandıklarında pratisyen doktor olarak göreve başlarlar.