Tus Alanları Nelerdir

TUS sınavı baz alınarak pek çok uzmanlık dalına ait belirleme yapılmaktadır. Tus alanları ise; kardiyoloji, iç hastalıkları, enfeksiyon, göğüs hastalıkları, nöroloji, psikiyatri, dermatoloji gibi tıp alanının her branşını içine alan genişliktedir. Bu alanlardan birinde tercih yaparak sınavda başarılı olmak için ise etkili bir çalışma tekniği gereklidir. Bunun için alanında uzman profesyonellerden destek almak önemlidir. Kısa bir süre zarfında bu tus alanları seçimlerinde başarılı olabilmenin sırrı etkili çalışma tekniklerinde geçer.

  Tus Konu İçeriği Nedir?

  Tus sınavı açısından bakıldığında konu içeriklerinin belirli aralıklardan geldiği görülmektedir. Tüm branşlarda belirlenen konu ağırlığına göre sınav planlaması yapılmaktadır. Bu nedenle çalışma sırasında bilinçli bir hazırlık önemlidir. Farmakoloji, dahiliye ve fizyoloji gibi konu başlıklarından daha fazla soru ve çeşidinin çıktığı gözlenmektedir. Soru sistemini anlayarak sınava hazırlanmak önemli bir ayrıntıdır. Sistematik bir çalışma programı hazırlayarak etkili bir yardımcı ile sınava hazırlanmak süreci etkin şekilde yönetmeye olanak sunar.

  Tus Sınavları Soru Sayıları

  Tus sınavında toplamda 120 adet soru gelmektedir. Bu 120 adet soru sayısının 40 tanesi farklı konu başlıklarını içerir. Son beş sınava bakarak inceleme yapıldığında çıkabilecek konular ve soru çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Bu sistem incelenerek çalışılacak bir sınavda başarısız olmak mümkün olmayacaktır. Etkili zaman yönetimi böyle bir sınav için oldukça önem taşır.

  Tus Konu Başlıkları Nelerdir?

  Konu başlıkları ve içerikleri bu şekilde değerlendirmeye alınarak hazırlanır. Sitemiz aracılığı ile gerekli değerlendirme yapılırken son beş on yıl içerisinde çıkan soru çeşitleri ele alınmaktadır. Konu başlıkları, soru çeşitleri incelenerek etkili çalışma planlaması yapılarak sınava hazırlığa destek olunmaktadır. Bu konu başlıklarının yanı sıra; anemiler, kalp kapağı hastalıkları, biyokimya, lösemi, tüberküloz, anemi, kraniyal sinirler, bakterilerde hücre yapısı gibi pek çok başlık bulunmaktadır.

  Konu başlıkları ve içeriklerine bakıldığında kişinin tek başına çalışmasının yeterli olmayacağı aşikar bir durumdur. Bu nedenle alanında uzman bir kadro tarafından gerekli çalışmalar yapılarak verilen eğitimler etkili zaman yönetimi sunan bir ayrıcalık olmaktadır. Başarıyı kısa sürede yakalayabilmenin sırrı etkili soru tekniklerini çalışmak ve farklı konulara dalmamaktır. Bunun önüne geçmek için gerekli hazırlıkları yapan sitemiz aracılığı ile çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

  TUS Soru Kalıpları Nasıldır?

  Tıpta uzmanlık sınavı olarak bilinen sınav içeriği farklı soru tarzları ile süslenmiştir. Deneyim ve etkin çalışmanın önemini kavramak gerekir. Kısa sürede hazırlanılabilecek bir sınav değildir. İpuçlarından yararlanılarak sınavda başarı yakalamak için sitemizden destek alabilirsiniz. Belirlenen kalıplar dairesinde sorulan soru biçimlerinde başarıyı yakalamanın yolu farklı çeşitlerde soru çözmekten geçer. Soru kalıplarına bakılacak olursa;

Olumsuz soru kalıpları kritik sorulardır. Cümle sonuna gizlenen olumsuzluk eki yanıltmaya yönelik sorulardır.

Net bilgiye yönelik basit soru kalıbıdır. Yalın bilgi ile soru sorularak net cevap istenir.

Karşılaştırmalı tablolar, grafikler, şekil soruları da yine sıklıkla karşılaşılan soru kalıplarındandır.