RSS

'2022' 'Ocak' blog yazısı

Diş Dolgusu Nedir?
Diş Dolgusu Nedir?
Ağız içindeki dişlerin kaybedilmemesi adına hem estetik anlamda hem de sağlık bakımından yardımcı olan diş dolgusu; çatlak, çürük veya kırık olan dişlere yapılmaktadır. Diş ve ağız sağlığının korunması adına kullanılan en önemli tedavilerin başında bulunmaktadır. Dolgu işlemlerinin sonrasında 12 saate dek uzayan ağrı ve hassasiyet görülmesi mümkün olmaktadır. Peki diş dolgusu nedir? Nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları hakkında bilgi vermek doğru olacaktır.
Anatomi Dersine Çalışma Yöntemleri
Anatomi Dersine Çalışma Yöntemleri
Anatomi dersi, tıp dersleri için çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle de tıp öğrencilerinin bu dersi anlaması, kavraması ve özümsemesi çok önemlidir. Bu durumda da öğrenciler en keyifli ve verimli çalışmanın yollarını arar. Bu nedenle de konu analizi nasıldır? pek çok öğrenci merak eder. Planlı ve düzenli bir şekilde çalışmak, doğru kaynak seçimi yapmak ve kararlılık çok önemlidir. Pek çok tıp öğrencisi, anatomi dersine nasıl çalışılır? sizler için derledik.
TUS Hazırlık Süreci
TUS Hazırlık Süreci
TUS sınavı, tıpta uzmanlık eğitimi giriş sınavı olarak bilinmektedir. En fazla girilen sınavlardan birisi de TUS olarak ifade edilebilir. TUS sınavına girmek isteyen kişilerin TUS konu analizi nasıl yapılmalıdır sorusunu sorduğu söylenebilir. Öncelikli olarak belirli kriterlere sahip olması gerektiğini söylemek de mümkündür. Öğrenci seçme ve yerleştirme bakanlığı tarafından TUS sınavı her yıl düzenlenmektedir. TUS sınavı tıp fakültesinden mezun olmuş kişilerin girmesi gereken sınavlardan birisi olarak ifade edilebilir.